Ik zat gisteren rond te snuffelen op de website van Brouwland en het viel me op dat er heel veel hulpstoffen bestaan om te gebruiken tijdens het brouwen. Zo op het eerste gezicht zag ik de volgende zaken :
- Supermoss HB
- Klarvit Vinoferm
- Vislijm Vinoferm
- Biersol Brewferm
- Iers mos gesneden (carrageen)
- Brewferm Servomyces
- Ascorbinezuur Vinoferm
- Muntons Beerkit Enhancer
- Brew Body
- Clarimalt
- Karamel
- Nutrivit Vinoferm
- Brewferm Schuimkraagpoeder
- Tanal A Wyeast
- 5,2 pH Stabilizer Five Star
- Tetra hop
- Brewtan B
- Kaliummetabisulfiet
Een hele waslijst en ik ben zeker dat ik er nog een heleboel mis. Ik sta zeker niet afkerig tegenover, als het je kan helpen als brouwer waarom niet? Al ben ik er wel van overtuigd dat je eerst je brouwproces goed onder de knie moet hebben vooraleer je naar sommige van deze hulpstoffen gaat grijpen. Het is mijns inziens nutteloos om hulpstoffen om oxidatie te voorkomen te gaan gebruiken als je overal in je brouwproces slordig omgaat met je wort/bier.
Maar stel nu dat je je proces zo goed mogelijk op orde hebt, helpen dan deze stoffen om het net nog iets beter te maken? En zo ja, de welke gebruik je wanneer?